OV KSČM Prostějov

Lidická 1873/35

796 01  Prostějov

tel.: +420 582 345 812 (461)

e-mail: ov.prostejov@kscm.cz

č. ú.: 735701/0100

         (KB Prostějov)

 

Rychlé odkazy

Centrální web KSČM:

logo_kscm

 

 

 

 Olomoucký krajský výbor KSČM:

http://olomouc.kscm.cz

 

Haló noviny: 

hano_logo

 

 

 

 

 

Jednotně vystoupit proti tzv. Islámskému státu

Jednotně vystoupit proti tzv. Islámskému státu (24.11.2015)

KSČM odsuzuje hrůzné teroristické činy, které zasáhly celý svět. 13. listopadu v Paříži zabili teroristé ve službách tzv. Islámského státu přes 120 lidí. Dalšími oběťmi byli pasažéři ruského letadla letícího z Egypta, desítky obětí sebevražedných útoků v Bejrútu a řada dalších.Kořeny tohoto stavu začínají již u minulých křivd a násilí páchaných v rámci koloniálního panství. Imperiální zájmy a intervence dnešních velmocí, zejména USA, dál rozvrací třetí svět. Nyní se proti nim obrací předchozí politika podpory vyzbrojování a financování různých mocenských frakcí.

Dnes je nezbytný společný a rozhodný postup celého mezinárodního společenství proti terorismu tzv. Islámského státu. Jeho činy nemají nárok na žádnou toleranci. RB OSN měla již dříve přijmout zásadní kroky proti jeho rozpínavosti. Západní země místo kritiky Ruska mohly podstatně dříve najít společnou cestu a propojit vzájemné úsilí proti novým formám terorismu. Také státy EU si musí uvědomit, že bez vytvoření jednotné koalice s Ruskem a dalšími zeměmi proti tzv. Islámskému státu nelze současnou situaci efektivně řešit.

Stabilizace zemí zasažených terorismem a válkami a důslednější regulace migrace je nezbytná pro skutečně účinné řešení migrační krize. Pokud předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker stále odmítá respektovat realitu hloubky krize, lze to označit za selhání. Také USA mění dosavadní politiku přijímání uprchlíků.

KSČM neodmítá pomoc uprchlíkům utíkajícím z válkou zmítaných zemí, jako je Sýrie či Irák, je však třeba dle našeho názoru si uvědomit, že nekontrolované přijímání a snahy o přerozdělování rostoucího počtu uprchlíků nejsou řešení. Důležité je, aby se podstatná část současných uprchlíků mohla vrátit do svých rodných zemí nebo počkala v zemích s nimi sousedících, jako je např. Turecko, kterým EU poskytla značné finanční prostředky.

KSČM vyzývá vládu ČR, aby jako současná předsedající země Visegrádské čtyřky našla spolu s ostatními zeměmi zasaženými utečeneckou krizí, především pak s Chorvatskem, Slovinskem a Rakouskem, společnou řeč. Cílem je přimět Evropskou komisi zrušit systém byrokratických kvót pro utečence a přijmout taková reálná a účinná opatření, která povedou k zastavení této obrovské utečenecké krize.

 

Výkonný výbor ÚV KSČM

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena