OV KSČM Prostějov

Lidická 1873/35

796 01  Prostějov

tel.: +420 582 345 812 (461)

e-mail: ov.prostejov@kscm.cz

č. ú.: 735701/0100

         (KB Prostějov)

 

Rychlé odkazy

Centrální web KSČM:

logo_kscm

 

 

 

 Olomoucký krajský výbor KSČM:

http://olomouc.kscm.cz

 

Haló noviny: 

hano_logo

 

 

 

 

 

POZVÁNKA: Společenský večer
autor: OV KSČM Prostějov

OV KSČM Prostějov Vás srdečně zve na SPOLEČENSKÝ VEČER, který se uskuteční v sobotu 20. ledna 2018 od 19.00 hod. v restauraci "U TŘÍ BŘÍZ", Dolní ul., Prostějov. Hraje hudební skupina DUO PIŠTĚK, taneční vystoupení zajistí DRUHÝ DECH. Vstupné 130,- Kč.

 

Je školství skutečně bezplatné?
autor: Ludvík Šulda, BBA, kandidát pro volby do Poslanecké sněmovny PČR za KSČM v Olomouckém kraji
O dostupnosti vzdělání a jeho bezplatnosti se vedou dlouhé debaty a politické pře napříč politickým spektrem. Levice obecně je za bezplatné vzdělání, pravice naopak usiluje o jeho zpoplatnění, tedy zavedení školného. V oblasti školného se otázka týká především vysokých škol, kde snahy o jeho zavedení sahají již do 90. let minulého století. Tehdy nositelkou této myšlenky byla sociální demokracie, po ní to následně převzaly pravicové koaliční vlády. KSČM tak jako jediná levicová strana v České republice vždy důrazně proti zavádění školného vystupovala a na tomto svém názoru i nadále trvá.
 
Venkov se musí opět stát důstojným místem pro život
autor: Ludvík Šulda, BBA, kandidát KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pro Olomoucký kraj

Jestliže se tvorba ghett obývaných nepřizpůsobivými občany v minulosti soustředila především do měst, nastává v posledních letech obrat a zájem spekulantů se přesouvá na venkov. Důvodem je především vylidňování venkova.

Nejde jen o kvalitu potravin, řešením je celková změna systému
autor: Ludvík Šulda, BBA, kandidát KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pro Olomoucký kraj

V posledních měsících i v souvislosti s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny se opět v médiích objevila otázka kvality potravin a používání rozdílných receptur u stejných výrobků v různých evropských zemích.

 

Rozhodovat bude každý z nás
autor: Ludvík Šulda, BBA, kandidát KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pro Olomoucký kraj

Pomalu stříháme pomyslný metr a budeme rozhodovat o tom, kdo nás bude zastupovat v Poslanecké sněmovně. Ještě nedávno jsme sledovali pompézní start kampaně hnutí STAN a KDU-ČSL. Dodnes můžeme na mnohých místech naší republiky vidět bannery s novým logem tohoto uskupení. Jako mávnutím kouzelným proutkem však došlo k rozpadu této společné kandidátky.

 

Stanovisko VV OV KSČM k soudnímu verdiktu nad J. Augustinem

zdroj: VV OV KSČM Prostějov

VV OV KSČM na svém jednání dne 21. 6. 2017 vzal na vědomí rozhodnutí okresního soudu v Prostějově ve věci daňových záležitostí J. Augustina. VV OV KSČM nechápe jednání J. Augustina, které vedlo až k soudnímu projednávání jeho případu a nepravomocnému odsuzujícímu rozsudku. VV OV KSČM znovu vyzve J. Augustina k rezignaci na post zastupitele Statutárního města Prostějov.

 

Ceny města Prostějova za rok 2016 předány

V pondělí 15. května proběhlo v obřadní síni prostějovské radnice slavnostní předání Cen města Prostějova za rok 2016. Ceny byly uděleny pětici osobností.

 

V Prostějově se uskutečnil 12. ročník ankety Sportovec města

V pátečním podvečeru 17. března byli v reprezentativním prostředí kongresového sálu hotelu Tennis Club vyhlášeni nejlepší sportovci za rok 2016. Podle očekávání zvítězila Petra Kvitová, bronzová medailistka z Rio de Janeira a opora fedcupového týmu.

 

Prostějov ocenil práci pedagogů v roce 2017

U příležitosti Dne učitelů se uskutečnil v pátek 24. března v divadelním sále Národního domu slavnostní večer, v jehož průběhu bylo oceněno 13 učitelek a dva učitelé. Tradiční moderátor této akce Aleš Procházka v úvodu připomněl, že učitelé mají obecně velmi nelehkou a zodpovědnou práci, o čemž není třeba debatovat.

 

Programová konference KSČM 2017
autor: Josef Augustin, zastupitel Statutárního města Prostějov

Komunisté na programové konferenci 19.3.2017 diskutovali, jakým způsobem oslovit co nejvíce občanů před říjnovými volbami do sněmovny. Za velmi důležité pro oslovení pracující většiny považují ústřední heslo volební kampaně. Na konferenci jich bylo navrženo několik, zatím jen v pracovní verzi.

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena