OV KSČM Prostějov

Lidická 1873/35

796 01  Prostějov

tel.: +420 582 345 812 (461)

e-mail: ov.prostejov@kscm.cz

č. ú.: 735701/0100

         (KB Prostějov)

 

Rychlé odkazy

Centrální web KSČM:

logo_kscm

 

 

 

 Olomoucký krajský výbor KSČM:

http://olomouc.kscm.cz

 

Haló noviny: 

hano_logo

 

 

 

 

Česká sociálka využívá či nevyužívá svých pravomocí ve prospěch dítěte? Bojovat s ní musí i ombudsmanka.
autor: JUDr. Josef Augustin, člen Komise pro legislativu a lidská práva ÚV KSČM

Sociálněprávní ochrana dětí je upravena zákonem č. 359/1998 Sb., naposledy novelizovaným zákonem č. 205/2015 Sb. Za 21 let advokátní praxe jsem řešil několik set soudních sporů v oblasti svěření dítěte do péče, stanovení výživného, úpravu styku rodiče s nezletilým dítětem a v oblasti střídavé výchovy.

 

Jednání IX. sjezdu KSČM a jeho závěry
autor: Josef Augustin, delegát IX. sjezdu KSČM člen ÚV KSČM

Ve dnech 14. a 15. května se konal v Praze IX. sjezd KSČM a zúčastnilo se ho všech 356 zvolených delegátů.

 

Co potřebuje Olomoucký kraj?
autor: Bc. Petr Hofman, EngTech., kandidát do Zastupitelstva Olomouckého kraje

Olomoucký kraj je zvláštní a specifický mezi všemi ostatními kraji. Jeho geografická poloha a výrazná severojižní orientace tak v sobě směšuje úrodné a hospodářsky vyspělé jižní regiony a severní horské a chudé regiony.

 

O migraci by neměly rozhodovat neziskové organizace
autor: Ludvík Šulda, kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje

Akce s uprchlíky na našem území nabrala tragikomických rozměrů a odkrývá v nahotě nesmyslnost prosazovaných kvót. Takzvaní iráčtí uprchlíci, které k nám pod záštitou vlády dovážela nezisková organizace Generace 21, se rozhodli bez jakéhokoliv oznámení komukoliv potajmu odcestovat do vysněného Německa.

 

Řešení v nedohlednu
autor: Ludvík Šulda, kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje

V poslední době slyšíme stesky zaměstnavatelů, že chybí dělnické profese a budeme tedy muset přijímat zaměstnance z cizích zemí. Jenže všechno má rub a líc. Lidé si stěžují v mnohých případech na nepravidelné výplaty, neexistující či velmi jednostranné pracovní smlouvy.

 

Stanovisko

zdroj: OV KSČM Prostějov

"OV KSČM Prostějov se důrazně distancuje od veškerých aktivit pánů Martina Peče a Dalibora Špidly a jím vydávaného internetového média Prostějovská pravda a konstatuje, že oba dva zmínění pánové nejsou členy KSČM. Jejich aktivity žádným způsobem nereprezentují názory a politiku KSČM."

 

Za stejnou práci stejná odměna
autor: Ludvík Šulda, kandidát KSČM do Zastupitelstva Olomouckého kraje

Nechci hned na úvod svého článku unavovat čtenáře citacemi, ale pro lepší pochopení následujících řádků bych rád uvedl aspoň dva odstavce zákoníku práce, které se týkají mzdového ohodnocení zaměstnanců.

 

Babišovo ANO dostává trhliny
autor: Ludvík Šulda, kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje

Babišovo hnutí spíchnuté horkou jehlou se rozpadá. Včerejšek přinesl mnoha Prostějovanům překvapení. Ti zasvěcenější však již tolik překvapeni nebyli. Po neshodách uvnitř prostějovské organizace ANO, které vyvrcholily tím, že někteří její ambiciózní členové a současní zastupitelé za ANO ve Statutárním městě Prostějov nebyli umístěni na kandidátku ANO pro krajské volby, odešli tři zastupitelé za ANO spolu s několika dalšími řadovými členy z tohoto hnutí.

 

Bezplatné právní poradny KSČM
autor: JUDr. Josef Augustin, člen Komise pro legislativu a lidská práva ÚV KSČM

Právní pomoc je v českém právním prostředí součástí práva na spravedlivý proces. Mezi našimi občany však existují lidé, kteří se potřebují v mnoha případech domoci svých práv před soudem, nemohou si však dovolit platit právního zástupce či obhájce, a proto z finančních důvodů rezignují na uplatnění svých práv.

 

Lidovecký europoslanec tajně na Kubě
autor: Ludvík Šulda, předseda Společnosti česko-kubánského přátelství

Se zájmem jsem si přečetl na Parlamentních listech krátký článek pana europoslance Zdechovského (KDU-ČSL) pod názvem »Čekal jsem leccos, ale že jsou na Kubě lidé brutálně a prakticky bezdůvodně mláceni na ulici komunistickou policií...«

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena