Aktuality

26. 6. 2020

V září loňského roku byl schválen velice těsnou většinou Zastupitelstvem Olomouckého kraje strategický dokument aktualizace Zásad územního rozvoje, který měnil úrodnou černozem u obce Hněvotín na Olomoucku na takzvanou strategickou zónu. Podle představeného záměru by na ploše 44 hektarů mělo vzniknout biomedicínské centrum.

24. 6. 2020

V Regionálním centru Olomouc v salónku Berenicé proběhla tisková konference za účasti lídra kandidátky Ludvíka Šuldy a dalších kandidátů Jiřího Zimy, Liběny Večeřové a Věry Vránové. Představeny byly hlavní teze volebního programu.

20. 5. 2020

Ve středu 20. května předal předseda ÚV KSČM V. Filip spolu se zastupitelem Olomouckého kraje a místopředsedou KV KSČM Olomouc L. Šuldou a zastupitelem města Olomouce a členem VV ÚV KSČM J. Zimou řediteli FN Olomouc R. Havlíkovi symbolický šek na 153 000,- Kč.

8. 4. 2020

Prožíváme vládní ekonomickou mobilizaci a do pošty mi přicházejí stále nové a nové návrhy na pomoc malým podnikatelům a firmám. Mnohé rady přímo od podnikatelů vycházejí z popisu praktických zkušeností v podnikání a poukazují na obrovské ztráty v příjmech.

6. 4. 2020

Zaměstnavatelům a živnostníkům dosud chybějí konkrétní informace o podpoře, kterou jim slíbila vláda v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Nevědí například, za jakých podmínek a kdy budou mít na ni nárok.

4. 4. 2020

Čeští dopravci by mohli díky státní garanci získat možnost platit dodavatelům za odebranou naftu až s půlročním odkladem.

3. 4. 2020

Komunistická strana Čech a Moravy ostře protestuje proti rozhodnutí Městské části Prahy 6 a Magistrátu hlavního města Prahy o odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který velel vojskům Rudé armády, jež přispěchala na pomoc povstalé Praze a  přinesla jí konečné osvobození.

3. 4. 2020

Zpráva z dnešních médií: „Praha 6 dnes ráno odstranila sochu Koněva.“

2. 4. 2020

Učitelé se v posledních dvou týdnech ocitli ve zcela nové pozici. Běžně pracují přímo s dětmi, kvůli opatřením proti koronaviru se však většina z nich učí vzdělávat žáky přes internet. Nemalá část z celkem zhruba 134 500 vyučujících ze základních, středních a vyšších odborných škol se přitom blíží důchodovému věku.

31. 3. 2020

Rozhovor Haló novin s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem
 

KSČM slaví v těchto dnech 30 let své existence. Jakých to bylo 30 let?

31. 3. 2020

Současná mimořádná situace vyžaduje, aby všichni, kterým to jejich možnosti dovolí, přiložili ruku k dílu. Při převažující věkové skladbě našich členů a sympatizantů je jasné, že zapojit se musí především mladší soudruzi. V prostějovské okresní organizaci KSČM se díky iniciativě jejího předsedy Ludvíka Šuldy úspěšně rozjela především domácí výroba roušek.

30. 3. 2020

Příspěvky na mzdy při kurzarbeitu budou od státu dostávat jen firmy, které neporušují zákoník práce. Úřad práce z kurzarbeitového programu Antivirus pak zaměstnavatelům poskytne náhradu vyplacených výdělků do určité výše. Přesná pravidla podpory má vláda schválit v pondělí.

28. 3. 2020

Občané České republiky v této době rozhodně uvítali vstřícnou možnost od bankovních domů, tedy odložení splátek. Jenže ono to nemusí být jenom tak.

27. 3. 2020

Rozhovor Haló novin s Ludvíkem Šuldou, předsedou kontrolního výboru Zastupitelstva Olomouckého kraje a dvojkou na kandidátce KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje
 

26. 3. 2020

Schválený schodek letošního rozpočtu se zvýší z původních 40 miliard na 200 miliard korun. Ve stavu legislativní nouze o tom v úterý večer rozhodla Sněmovna. Příjmy rozpočtu tak proti původnímu plánu klesnou o 89,8 miliardy korun, naopak výdaje mají vzrůst o 70,2 miliardy korun.

24. 3. 2020

Vláda nezneužije současnou krizi kvůli koronaviru k posílení své moci. Poslancům to slíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Sněmovna ve stavu legislativní nouze schvalovala šest vládních návrhů, mimo jiné návrh na rozšíření ošetřovného. KSČM návrh podporuje, na politikaření podle komunistů není čas.

22. 3. 2020

Ještě stále nemáme dostatek roušek a respirátorů. Státní rezervy nesplňují požadovanou zásobu potravin. Všichni se ptají, proč? Teď to asi nevyřešíme, protože operativa zabere všechen čas na práci.

19. 3. 2020

Už i v Prostějově se při OV KSČM rozjela malá manufaktura na výrobu roušek. Adresáty budou nejen naši starší členové a sympatizanti, ale rovněž potřební z řad pracovníků v obchodech a další potřební v domech sociální péče apod. Za první dva dny jsme rozdistribuovali zhruba 100 roušek.

19. 3. 2020

Vláda zavádí omezení k řešení pandemické krize. Po nočním jednání, zahájeném v pátek třináctého, oznámila doposud nejrazantnější restrikce do moderní české společnosti. Nechci zde analyzovat jednotlivé kroky, zabývat se chaosem nebo kvalitou veřejných projevů vedených ze zákulisí public relations, nebo se dokonce snažit pochopit některé reportáže veřejnoprávního média.

17. 3. 2020

OV KSČM Prostějov nabízí v současné situaci starším občanům regionu pomoc s nákupy či donáškou léků. Využil už toho i pan Karel Janota, který velice potěšil předsedu OV KSČM Ludvíka Šuldu, který nakupy zajišťuje, když řekl, že jde o výborný nápad, a že moc děkuje za tuto činnost. Neváhejte se ozvat i vy, rádi vám potřebný nákup přineseme.

13. 3. 2020

Na nedávném zastupitelstvu našeho města se otevřela poměrně nenápadná otázka umístění pamětní desky prostějovskému živnostníkovi Aloisi Kalábkovi. Význam tohoto řadového občana, který zemřel před sedmdesáti lety, spočívá v tom, že se tak stalo v době jeho umístění ve vyšetřovací vazbě místního soudu.

7. 3. 2020

V sobotu 7. března se v Olomouci sešli kandidáti KSČM do Zastupitelstva Olomouckého kraje, aby projednali postup přípravy, obsah a formu volebního programu pro volby 2020. Ocenili práci mediální komise v čele s místopředsedou KV KSČM Ludvíkem Šuldou, která je volebním štábem pro obsahovou i propagandistickou přípravu volební kampaně.

14. 2. 2020

Odpověď MUDr. Ivana Sumary, člena Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Olomouckého kraje a kandidáta pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje za KSČM na anketní otázku deníku Haló noviny.

11. 2. 2020

Pokud se v nějaké dlouhodobě se táhnoucí kauze náhle a diametrálně změní rétorika, je třeba být vždy obezřetný. Obvykle za tím totiž bývá nějaký méně či více skrytý důvod.

2. 2. 2020

V sobotu 1. února se uskutečnila jako první v České republice krajská konference komunistů Olomouckého kraje. V kulturním domě v Postřelmově na Šumpersku 50 delegátů mezi sebou přivítalo 1. místopředsedu ÚV KSČM Petra Šimůnka, místopředsedkyni ÚV KSČM a poslankyni Evropského parlamentu Kateřinu Konečnou a poslance Parlamentu ČR Alexandera Černého a Leo Luzara.

Stránky