Aktuality

13. 4. 2022

OV KSČM Prostějov ve spolupráci s Levicovým klubem žen Vás zvou na tradiční PRVOMÁJOVOU VESELICI, která se uskuteční v neděli 1. května 2022 od 14:00 do 18:00 hod., Na Splávku, Prostějov - Domamyslice.

K tanci a  poslechu hraje DJ Libor, vystoupí "Druhý dech" z Kralic.

13. 4. 2022

KV KSČM Olomouc odmítá jakékoli snahy, ale i jen úvahy pravicové vlády P. Fialy a jejich jednotlivých ministrů, umožnit přítomnost cizích vojsk nebo umístění americké vojenské základny na území České republiky.

24. 3. 2022

Ve čtvrtek 24. března proběhla v prostějovském Národním domě veřejná beseda s Josefem Skálou, kandidátem na prezidenta republiky. Návrh utkat se o post hlavy státu, jímž ho oslovila KSČM, má i podporu jiných alternativních kolektivů a osobností.

7. 10. 2021

Rozhovor Haló novin s Ludvíkem Šuldou, vedoucím kandidátem KSČM ve volbách do Sněmovny v Olomouckém kraji

Proč by lidé měli volit komunisty?

7. 10. 2021

Jako jeden z největších problémů Olomouckého kraje vnímám zhoršující se dopravní situaci v našem kraji. Ta souvisí nejen se stále nedostavěnou částí dálnice D1 u Přerova, ale i s chybějícími obchvaty měst a obcí, neustále a opakovaně opravovanými silnicemi, ale i špatným stavem vozovek a mostů především ve vlastnictví kraje.

5. 10. 2021

Trocha hanáčtiny snad nikomu neuškodí. Dlouho mi trvalo, než jsem dozrála do stavu, kdy jsem řekla dost remcání. Je čas něco dělat a tak jsem souhlasila, když mi KSČM nabídla místo na kandidátce Olomouckého kraje do voleb do PS ČR. Je tolik problémů, které trápí nejen mně, ale i spoluobčany v širokém okolí.

4. 10. 2021

KSČM měla v tomto volebním období několik programových priorit. Většinu z nich se podařilo prosadit. Jednu však nikoliv - ústavní ochranu vody a půdy. To bylo i součástí tzv. Tolerančního patentu ses vládním hnutím ANO. Bohužel se tato snaha nedostala do finální podoby, přestože podporu této myšlence deklarovalo více stran v PS PČR.

1. 10. 2021

Ačkoliv by se mohlo zdát, že termín privatizace patří v naší zemi k minulosti, opak je – jak se nyní ukazuje – pravdou. Odstátnění, neboli převedení státního majetku do soukromých rukou, jak překládá tento pojem slovních cizích slov, je stále aktuální. A pro mě velmi překvapivě, neboť právě privatizace 90.

29. 9. 2021

Dlouhodobě se Olomoucký kraj a jeho jednotlivé regiony potýkají s nedostatkem bytů, předluženosti obyvatel a vysokou nezaměstnaností. Z těchto důvodů některé oblasti Olomouckého kraje zápolí se sociálním vyloučením. Sociální propad lidí v jednotlivých regionech je stále větší.

27. 9. 2021

Pro Šumpersko a Jesenicko, za které jsem kandidoval do Senátu ČR před třemi roky, jsem chtěl budovat již dlouhá léta proklamovaný tunel pod Hrubým Jeseníkem a zejména pak napojení na dálniční síť z Olomouce do Hradce Králové, právě s odbočkou na Jeseník a do Polska. Polská strana již své řešení dokončuje, ale opět mimo nás! Dálnici povede do Králicka na tzv.

29. 8. 2021

V sobotu 28. 8. 2021, kromě centrálního zahájení předvolební kampaně KSČM před volbami do Poslanecké sněmovny PČR ve dnech 8.-9. 10. 2021, na Brněnské přehradě zahájila svým mítinkem ostrou předvolební kampaň i KSČM v Olomouckém kraji. V 10.00 hod.

13. 8. 2021
Rozhovor Haló novin s Blankou Vaňkovou, kandidátkou KSČM ve volbách do Sněmovny v Olomouckém kraji
 

Co byste chtěla v případě zvolení ve svém volebním obvodu změnit, s jakými prioritami jdete do voleb za KSČM?

10. 8. 2021
Rozhovor Haló novin s Věrou Vránovou, kandidátkou KSČM ve volbách do Sněmovny v Olomouckém kraji
 
25. 6. 2021

Komunistická strana Čech a Moravy vyjadřuje obrovskou lítost nad živelnou katastrofou na jižní Moravě.

10. 6. 2021

Kandidátní listina pro volby do Poslanecké sněmovny PČR konané ve dnech 8. a 9. října 2021
 

p.č.

jméno, příjmení, titul

18. 5. 2021

Neuvěřitelné kotrmelce, kterých jsme v posledních týdnech byli svědky nejen z očekávatelné žumpy militantních rusofobů od vládní ČSSD přes „bruselskou pětku“ tzv. demokratické opozice až po nicky pražské komunální politiky, ale i od dosud poměrně zdrženlivého premiéra, přinesly své trpké ovoce.

30. 3. 2021

Smutná zpráva přišla z Přerova. Dne 29. března ve věku 68 let nás náhle opustil na následky onemocnění COVID-19 Josef Nekl.

27. 1. 2021

Přestože i koncem ledna platí nadále nejvyšší stupeň PES a situace ve zdravotnických zařízeních stále není na výskání, nové vedení Olomouckého kraje aktivně bojkotuje celoevropskou snahu o snížení rizika dalšího přenosu koronaviru. Nebezpečí znatelně zvyšuje mnohem nakažlivější, tzv. britský kmen, který se v České republice prokazatelně vyskytuje.

14. 1. 2021

Piráti společně se Starosty a nezávislými (STAN) vyhráli loňské krajské volby v Olomouckém kraji mimo jiné i kritikou tehdejší koalice ANO, ČSSD a ODS pro její údajnou netransparentnost ve výběrových řízeních a protěžování některých vlivných osobností v Olomouckém kraji a jejich společností. Především šlo o prostějovského bosse pana Černoška a jeho agenturu TK Plus.

29. 12. 2020

Jistě máte, vážení čtenáři, ještě v paměti plné titulní stránky v tisku, základní obsah zpravodajských relací i plamenná vystoupení poslanců a senátorů Parlamentu České republiky na jediné téma – otrava vody v řece Bečvě. Od září, kdy k této události došlo, uběhlo v Bečvě mnoho vody, řeči nějak ustaly a bouře ve sklenici vody utichla.

19. 12. 2020

ČR bude příští rok hospodařit s příjmy 1488,3 miliardy a výdaji 1808,3 miliardy korun. Počítá s tím návrh státního rozpočtu, který  schválila Sněmovna. Návrh počítá se schodkem 320 mld. Kč. Nepočítá ale s dopady vládního daňového balíčku, který by měl mít podle sněmovní verze dopady na veřejné rozpočty v objemu 130 mld. Kč.

6. 11. 2020

V pátek 30. října 2020 se uskutečnilo ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, na kterém byl zvolen hejtman, čtyři uvolnění náměstci hejtmana, tři uvolnění a tři neuvolnění radní a jeden uvolněný zastupitel. Koaliční smlouvu strany nepředstavily, nevíme tak co na nás chystají.

2. 11. 2020

Dnešní nelehká situace přináší okamžiky, s kterými si ne vždy víme rady. Níže vám přinášíme stručnou informaci pro zaměstnance i OSVČ na co vše máte nárok, pokud vás jakkoliv postihl vyhlášený nouzový stav.

 

Ošetřovné

Stránky