Aktuality

1. 10. 2020

Ten šok ze změny prostředí si těžko představit větší. Z velkoměsta, jakým je bezpochyby naše hlavní město, do malé obce „kdesi na Moravě“, jak se v Praze rádo říkává. Přesto se Ludvík Šulda adaptoval rychle, snadno, a dokonce ve znalosti místopisu trumfne kdejakého našince.

29. 9. 2020

Naší společností sice aktuálně hýbe pandemie koronaviru, ale aktuálních témat, které pálí obyčejné lidi, je mnohem více. Po více než třiceti letech je stále větší módou zatracovat vše, co tady bylo před rokem 1989, jenže mnoho ze svědomité práce našich předků je možné aplikovat k řešení současných problémů.

26. 9. 2020

Zdraví představuje základní hodnotu a potřebu v životě jedince i společnosti. Je zajímavé , že člověk si to většinou uvědomí až když stojí tváří v tvář vážným zdravotním problémům - vlastním, nebo lidí blízkých... Často je bohužel existencí této zkušeností limitován pohled jedince na zdravotnictví jako celek a bohužel i na zdravotníky...

24. 9. 2020

Vzdělávání je proces všestranné humanizace člověka a kultivace člověka. Je to celoživotní proces. Rozvíjí vzdělanost člověka, je to dobrá hra, při které žák a student poznává, jak funguje svět. Vzdělávání je zaměřeno na společenské a individuální požadavky a potřeby člověka. Tvoří ho systém poznatků, činností a dalších kvalit, které si má člověk osvojit.

23. 9. 2020

V souvislosti s vládním rozhodnutím ze dne 12. března 2020 o vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území ČR a jeho prodloužením v souvislosti s epidemií tohoto viru označovaného jako SARS-CoV-2 do 17. května 2020 se krajský rozpočet ocitl pod silným finančním tlakem.

22. 9. 2020

Čísla nemocných na Covid-19 se raketově zvyšují. Na jaře vláda za cenu téměř úplného zmrazení ekonomiky dosáhla stavu, kdy jsme patřili k evropským premiantům. Jenže před prázdninami se vláda Andreje Babiše věrna jeho populistickému chování začala chovat tak, jako by již Covid-19  nebyl žádný problém.

20. 9. 2020

Lázně... Pokud se budete ptát, kdo jaké zná, většina bude bez váhání jmenovat Mariánské lázně, Karlovy vary a Františkovi lázně. Mnozí si vzpomenou na Luhačovice. Troufám si tvrdit, že jen výjimečně uvedou jiná lázeňská centra. Přitom v našem Olomouckém kraji máme silná lázeňská centra.

17. 9. 2020

Ano, v zájmu férovosti mluvme raději o snaze, protože kompletní obnova našeho venkova na úroveň, které především díky rozvinuté zemědělské výrobě dosahoval před rokem 1989, je vzhledem k objektivním skutečnostem těžko představitelná. Vstup do Evropské unie naše zemědělství těžce poškodil. To mělo samozřejmě za následek i proměnu venkova jako takového.

14. 9. 2020

Senioři jsou v současné společnosti v mnoha případech pojímáni jako ti, kteří neoprávněně čerpají státní prostředky na úkor dalších potřebnějších odvětví a hlavně na úkor mladých lidí.

11. 9. 2020

Ústavní výchova v České republice je opakovaně diskutovaná, ať mezi odbornou i laickou veřejností, tak ve sdělovacích prostředcích. Faktem však zůstává, že bez zařízení pro výkon ústavní výchovy se neobejdeme.

10. 9. 2020

ROZHOVOR vedoucího kandidáta KSČM do Zastupitelstva Olomouckého kraje pro Parlamentní listy.

8. 9. 2020

Doprava je charakterizována jako činnost spjatá s cílevědomým přemisťováním osob a hmotných předmětů v nejrůznějších objemových, časových a prostorových souvislostech, za použití různých dopravních prostředků a technologií.

6. 9. 2020
Odpověď Ludvíka Šulda, vedoucího kandidáta KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje na anketní otázku deníku Haló noviny
 

Co je největším úspěchem zastupitelů KSČM Olomouckého kraje v končícím volebním období?

4. 9. 2020
Odpovědi vedoucího kandidáta KSČM do Zastupitelstva Olomouckého kraje Ludvíka Šuldy na otázky platformy Kreativní Olomouc
 

V čem vidíte největší potenciál rozvoje kulturního sektoru a kulturních a kreativních průmyslů v Olomouckém kraji?

1. 9. 2020

Pocit bezpečí, veřejný pořádek. To je jeden z nejdůležitějších aspektů spokojeného života občana v dané lokalitě. V našem volebním programu KSČM do krajských voleb v Olomouckém kraji jsme mysleli na vše, co se týká občana a jeho spokojenosti v této velmi důležité oblasti.

21. 8. 2020

Olomoucký kraj je zcela určitě jedním z nejkrásnějších krajů České republiky, najdeme v něm nejen nížiny, především v oblasti úrodné Hané, ale i vrchoviny a na jeho severu hory v podobě Jeseníků. Musíme se však zamyslet, zda se k naší krajině umíme i chovat. Osobně si myslím, že tolik ohleduplní k ní nejsme. Zvykem se stalo, že místo staveb hal a různých montoven na tzv.

21. 7. 2020

Po dvaceti letech, co francouzští vlastníci ovládli provozní vodohospodářskou společnost obchodující na Šumpersku s vodou, se naskýtá těmto obcím, vč. samotného Šumperku možnost získat tuto provozní soustavu zpět pod svá křídla a ušetřit tak stamiliony korun. Na mnoha místech v republice došlo především v 90. letech 20.

26. 6. 2020

V září loňského roku byl schválen velice těsnou většinou Zastupitelstvem Olomouckého kraje strategický dokument aktualizace Zásad územního rozvoje, který měnil úrodnou černozem u obce Hněvotín na Olomoucku na takzvanou strategickou zónu. Podle představeného záměru by na ploše 44 hektarů mělo vzniknout biomedicínské centrum.

24. 6. 2020

V Regionálním centru Olomouc v salónku Berenicé proběhla tisková konference za účasti lídra kandidátky Ludvíka Šuldy a dalších kandidátů Jiřího Zimy, Liběny Večeřové a Věry Vránové. Představeny byly hlavní teze volebního programu.

20. 5. 2020

Ve středu 20. května předal předseda ÚV KSČM V. Filip spolu se zastupitelem Olomouckého kraje a místopředsedou KV KSČM Olomouc L. Šuldou a zastupitelem města Olomouce a členem VV ÚV KSČM J. Zimou řediteli FN Olomouc R. Havlíkovi symbolický šek na 153 000,- Kč.

8. 4. 2020

Prožíváme vládní ekonomickou mobilizaci a do pošty mi přicházejí stále nové a nové návrhy na pomoc malým podnikatelům a firmám. Mnohé rady přímo od podnikatelů vycházejí z popisu praktických zkušeností v podnikání a poukazují na obrovské ztráty v příjmech.

6. 4. 2020

Zaměstnavatelům a živnostníkům dosud chybějí konkrétní informace o podpoře, kterou jim slíbila vláda v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Nevědí například, za jakých podmínek a kdy budou mít na ni nárok.

4. 4. 2020

Čeští dopravci by mohli díky státní garanci získat možnost platit dodavatelům za odebranou naftu až s půlročním odkladem.

3. 4. 2020

Komunistická strana Čech a Moravy ostře protestuje proti rozhodnutí Městské části Prahy 6 a Magistrátu hlavního města Prahy o odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který velel vojskům Rudé armády, jež přispěchala na pomoc povstalé Praze a  přinesla jí konečné osvobození.

3. 4. 2020

Zpráva z dnešních médií: „Praha 6 dnes ráno odstranila sochu Koněva.“

Stránky