Aktuality

1. 12. 2019

V sobotu 30. 11. 2019 se uskutečnila Okresní konference KSČM Prostějov, která projednala současný stav okresní organizace a její úkoly pro další období. Dále kádrové návrhy v rámci okresní organizace, ale i do vyšších stranických orgánů a Návrh aktualizace programu KSČM a Návrh Stanov KSČM.

27. 8. 2019

Komunisté jsou připraveni dál jednat o výši státního deficitu. Ministerstvo financí počítá se schodkem 40 miliard, KSČM požaduje deficit ve výši 30 miliard korun. V Otázkách Václava Moravce to řekl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.

26. 8. 2019

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí.

24. 8. 2019

Ministerstvo práce bude mít příští rok k dispozici o 5,9 miliardy korun více, než mu v návrhu rozpočtu vyčlenilo ministerstvo financí. Dohodly se na tom ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a financí Alena Schillerová (za ANO). "Výsledek považuji za slušný kompromis", řekla Maláčová.

23. 8. 2019

Lubormír Zaorálek byl navržen Janem Hamáčkem na post ministra kultury. Prezident Miloš Zeman už oznámil, že s tímto jménem souhlasí. Nejen o tom se byly středeční Události, komentáře na ČT24, kam přijali pozvání Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM a 1. místopředseda PS PČR, a Vít Rakušan, předseda hnutí STAN.

22. 8. 2019

Krajský úřad Olomouckého kraje vyhověl žádosti Levicového klubu žen (LKŽ) Prostějov a v rámci Programu na podporu zdraví a zdravého životního stylu v roce 2019 poskytl finanční příspěvek na projekt „Relaxační. Rekondiční cvičení a masáže“ v lázeňském zařízení Skalka, okres Prostějov.

19. 8. 2019

Jako každý rok touto dobou se lidé také uplynulou sobotu sešli v Dubňanech na 29. setkání občanů a mládeže v souvislosti se 74. výročím osvobození Československa a 75. výročím Slovenského národního povstání.

16. 8. 2019

Jednání o rozpočtu na příští rok jsou v plném proudu a příští týden se kvůli částce vyčleněné na obranu setká šéf resortu Lubomír Metnar s ministryní financí Alenou Schillerovou (oba za ANO). Podle doporučení Senátu by měl trvat na navýšení rozpočtu pro svůj resort.

12. 8. 2019

Německý řád, který se domáhá vydání hradu Bouzov na Olomoucku, podal ústavní stížnost. Hrad je ve vlastnictví českého státu. Řád usiluje také o vrácení dalšího nemovitého majetku na severu Moravy a ve Slezsku, kde v minulosti intenzivně působil.

12. 8. 2019

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce zaměstnancům státních nemocnic přidat v příštím roce maximálně tři procenta. V minulých letech podle něj rostly výdělky lékařů a sester dostatečně a nyní mají nemocnice investovat spíše do svého vybavení.

31. 7. 2019

KSČM nesouhlasí s převedením Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ze státní příspěvkové organizace na akciovou společnost, informovala ve stanovisku Květa Matušovská, poslankyně KSČM a místopředsedkyně hospodářského výboru Poslanecké sněmovny.

29. 7. 2019

Nerada používám termíny z oblasti medicíny, ale opravdu mě nenapadá jiný termín pro chování premiéra Babiše k dění v Evropské unii. Připomeňme si to.

26. 7. 2019

Český důchodový systém je v nerovnováze, tvrdí nová zpráva ministerstva práce a sociálních věcí. K rovnováze podle ní může vést jen zvýšení sociálních odvodů, nebo zvyšování věku odchodu do důchodu. Druhou cestu KSČM jednoznačně odmítá.

18. 5. 2019

Rozhovor Haló novin s předsedou OV KSČM Prostějov Ludvíkem Šuldou, kandidátem do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!)

11. 5. 2019

Byli jste ve středu doma nebo třeba někde venku s rodinou? Využili jste příjemného přerušení pracovního týdne státním svátkem a děláte to tak vždycky? Pak patříte mezi ty šťastnější. Zaměstnanci velkých prodejen se totiž musí neustále připravovat na to, že se pravici může třeba jednou podařit volno o svátcích zase zrušit. Pokouší se o to pořád dokola.

7. 5. 2019

Statutární město Prostějov získalo v loňském roce významnou dotaci 144 milionů Kč, což výrazně pomohlo městské podkladně a v mnoha směrech také uspíšilo několik stavebních investic. Téměř polovinu uvedené částky (konkrétně 63 mil. 200 tis.

12. 4. 2019

O tom, že by měl být senát skutečnou pojistkou demokracie, se hovoří již od jeho vzniku. Vždy však šlo o této jeho úloze úspěšně pochybovat. Po loňských volbách do 1/3 Senátu PČR ztratila KSČM svého posledního zástupce v senátu a rovněž tak neuspěla ani sociální demokracie.

11. 4. 2019

Dne 15. března 2019 proběhla Českem řada demonstrací středoškolských studentů proti změnám klimatu a za ochranu naší planety. Část naší kandidátky »KSČM - Česká levice společně!«, včetně mé maličkosti, se k těmto demonstracím oficiálně přihlásila. Mám z toho radost, i když si jsem vědom úskalí, které je ve zvoleném termínu. Smutné výročí 15.

9. 4. 2019

Současná legislativní podoba exekucí náleží k nejzvrhlejším projevům novodobé kapitalistické éry v naší zemi. Už jen samotný princip spočívající v tom, že dlužník je srážen do dluhového bahna povinností platit navíc vykořisťovatelskou odměnu soukromého exekutora, který na dlužnících vydělává, je zvrhlý jako kapitalismus sám.

7. 4. 2019

Na březnovém plenárním zasedání Evropského parlamentu (EP) došlo ke schválení kontroverzní směrnice EP a Rady EU o autorském právu na jednotném digitálním trhu. My, poslanci zvolení za KSČM (a samozřejmě nejen my) jsme hlasovali proti přijetí této směrnice, navržené Evropskou komisí.

5. 4. 2019

Chaotická situace kolem usnesení o platech učitelů ve Sněmovně podle poslance KSČM Jiřího Dolejše zmátla mnoho voličů a občanů. Dolejš vyzývá, aby se občané nenechali zmást těmi, kdo demagogicky tvrdí, že se komunisté postavili proti nárokům učitelů.

3. 4. 2019

Nerostné suroviny vlastní stát. Stát není fiktivní uskupení, to jsme my všichni občané, co v něm žijí. Jeho majetek je i naším majetkem. Když jedu po dálnici, kterou staví stát z veřejných zdrojů, dívám se na svodidla s myšlenkou, který montovaný úsek je můj a který souseda. Protože se mi líbí ten nově natřený úsek, budu vždycky tvrdit, že to je právě ten můj.

1. 4. 2019

Na lidi se chystá další podvod. Těmito slovy zhodnotil předseda Vojtěch Filip aktuální politickou situaci ve svém projevu na sobotním 6. zasedání ÚV KSČM.

22. 3. 2019

Zastupitelé statutárního města mají za sebou v pořadí již páté společné jednání v tomto volebním období. Jednání proběhlo 19. února v obřadní síni radnice a účast komunálních politiků byla téměř stoprocentní, chyběl pouze jediný člen, omluvený Aleš Matyášek (Na rovinu!). Zasedání jsou během tohoto volebního období mnohem konstruktivnější a tím pádem i kratší.

Stránky